fbpx

Konverents, mis murrab tavad ja ületab standardid

31.05. 2023

Kolm päeva, 3 lava ülekannetega, 2 lava töötubadega, 3000+ külalist 67st riigist, 55 partnerit, 8 toidubussi ja mitmed teised atraktsioonid hoovis, 126 esinejat, lavaprogramm live bändiga, 3 Eesti Vabariigi presidenti, peaminister ja 33 tehnikut.

Kõike seda sai näha ja kogeda 23-26. mail toimunud suurüritusel Latitude59, mille tehniliseks partneriks oli sel aastal Frank Events koos produktsiooniettevõttega Space Productions. Koostöös valmis terve Kultuurikatla ülesseadmine sündmuseks, kus tehnilise toimimise ja visuaalselt ilusa väljanägemise said nii Latitude59 kui ka selle mitmed expo partnerid.
Mis siis toimus asukoha ja produktsiooni vaatest? 
Asukoha mõttes on selge, et Kultuurikatel jääb Latitude59 jaoks väikseks, kuid oma sopilisuse ja kesklinna läheduse poolest on see siiski ideaalne koht. Leidsime lahendused, kuidas olemasolevaid ruume paremini ära kasutada ning võtsime suuremalt kasutusele Kultuurikatla teise korruse. Igale alale leidsime oma tõmbenumbri, et inimesed oleksid erinevate alade vahel rohkem hajutatult. Näiteks oli sündmuse kõige populaarsemat hetke, avashowd, võimalik vaadata ülekandena ka teistest saalidest. Õuealal oli võimalik toitu nautides jälgida ülekannet suurelt lavalt, sest toidubussidega koos paigutasime alale ka suure LED ekraani.

 

23. mail aitasime korraldada  ka Latitude59 ametlikku kõrvalüritust Thinking in Billions, mida korraldatakse koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Accelerate Estonia & Startup Estonia’ga. Saalitäis innovaatoreid ja poliitikakujundajaid maailma eri valitsustest, startup ökosüsteemidest, ülikoolidest ja teadusasutustest olid kogunenud, et arutada erinevate riikide parimatest praktikatest ja edulugudest, samuti koostöö edendamisest kõigi asjaosaliste vahel erasektorist avaliku sektorini. Sündmus toimus PROTO avastustehase Nobeli saalis ning koostöös produktsiooniettevõttega Global Productions seadsime püsti video-, heli- ja valgustehnika.

Frank Events tänab Latitude59 meeskonda, kes meid kampa võtsid ja usaldasid sellise suure ja olulise sündmuse tehnilise õnnestumise meie kätesse.  Täname ka Kristjan Vosmanit ja Space Productions’it, kes olid kõikide meie soovide täideviijaks ja kelle tiim vastas suurepäraselt meie standarditele.

Pildid: Rasmus Selge, Natalie Pastakeda, Enriko Pedaksalu, Maxim Dubovik, Andrei OzdobaKüsi pakkumist