fbpx

Latitude59 ja #globalvillage: konverents, mis muudab ürituse sündmuseks

29.05. 2024

Eelmisel nädalal olime täielikult suurürituste lainel, sest toimusid Latitude59 tehnoloogiakonverents ning konverentsi kõrvalüritused Thinking in Billions ja Investor Day. Nädalat alustasime aga EstBANi poolt korraldatud üritusega EBAN Congress Tallinn 2024. Kõigi nende ürituste produktsioonipartneriks oli Frank Events. Siin postituses vaatame sügavamalt sisse Latitude59 toimumisse ning millega me siis täpsemalt hakkama saime?

Latitude59 x Frank Events x Space Productions koostöös sündis üritus, mille järelkaja kestab veel siiani.

3500 külalist, 5 lava, 2 töötubade saali, 200 esinejat, 100 vabatahtlikku, 600 investorit, 900 startuppi, külalisi 63st riigist ja 63 partnerit. Need on numbrid, mis näitavad, et Latitude59 näol on tegemist äärmiselt rahvusvahelise ja mõjuvõimsa konverentsiga, mis aitab luua olulisi sidemeid nii väikeste kui suurte ettevõtete jaoks. Kahepäevane konverents sai ka vastava avapaugu – võimsa video-, heli- ja valguslahendusega lavastus Argo Valdmaa poolt. Avasõnadeks lavale tulid Latitude59 CEO Liisi Org ja Eesti Vabariigi president Alar Karis.

3500 inimese mahutamiseks Kultuurikatlasse on kindlasti tarvis nutikaid ruumikasutuse lahendusi. Sel aastal oli teine korrus tervenisti külalistele avatud ning varasema tiimi tagala ruumi muutsime matchmaking ala laienduseks. See õigustas ennast täielikult, sest  sellega andsime võimaluse realiseeruda 3348 kohtumisel (kohtumised broneeriti läbi Latitude59 app-i).

Võrreldes eelmise aastaga oli sel aastal rohkem lavasid, rohkem sisu. Ligi 200 esinejat said särada kolmel põhilaval, ühel pitching laval ja ühel podcasti laval. Lavade lahendustes kasutasime korduvkasutatavaid elemente ja renditud mööblit. Heli- ja videolahenduse said ka kaks töötubade saali.

Lava programmis sai näha juba eelmisel aastal tohutult positiivset tagasisidet saanud “Late Afternoon Show” formaati, mille visuaalse teostuse lõi Space Productions. Stuudiobändiks palavalt armastatud bänd “Juured” Reigo Ahvena juhtimisel.

Kokku seadsime LedZep abiga Kultuurikatlasse konverentsi tarbeks üle 170m2 LED ekraane ja puutetundlikud ekraanid majajuhtideks. Ka õuealale paigaldasime LED treileri, mis näitas ülekannet ühest pealavadest ja pakkus võimalust ilusat ilma nautides ka konverentsist osa saada. Välialal ootas külalisi ka podcasti ala, mitmed partnerid huvitavate lahendustega, baar ning toiduala.

 

Latitude59 konverents tervitas 63 partnerit, kellel paljudel oli ka füüsiline boks demo aladel. Koostöös Space Productionsiga loodi visioonist ülesehituseni kuue partneri boksid ning uue ilme said ka startuppide boksid, mille loomisel lähtusime ruumi futuristlikust stiilist. Valguskastidest saarekesed pakkusid ettevõtetele rohkem silmapaistvust, ruumi ning Black Boxi saalile valgust ja värvi. Laes olev 3,2 meetrise diameetriga LED paneelidest kuubik koos taimedega andis samuti visuaalselt väga ägedat efekti ning täitis suurepäraselt oma eesmärki kuvada nii Latitude59, laval toimuva kui ka partnerite infot.

Frank Events tänab Latitude59 tiimi selle tohutu suure usalduse eest, Space Productions meeskonda ja tehnikuid ning kõiki koostööpartnereid – koos ehitasime midagi võimsat ja lõime tõelise #globalvillage-i!

Ning mina, Lisbeth, tahan veel eraldi tänada neid kahte siin pildil minu kõrval. Tõeline tugigrupp, kellest unistab iga korraldaja enda kõrval näha. Meeri, ma ei väsi kordamast, et sinu detailide märkamine ja olukordade lahendamine on niivõrd muljetavaldav, et ei ole tõesti hetki, mis jätaks sinu sõnatuks ja olukorrad lahendamata. Sa oled imeline täiendus Latitude59 tiimis ja see vajalik kiht headust, mis on vajalik igale suurüritusele.

Asso. Ma ei tea, kuidas sind ära tänada, sest sa teed alati nii palju rohkem, kui sinult oodatakse ja sa oled alati olemas. Meie kõigi jaoks. Oleme ju olukorras, kus vastutus on suur ja see tunne, kui sul on seda kellegagi jagada – see on lihtsalt nii hea tunne ja ma olen selle eest lõpmata tänulik! Ärme äkki järgmine kord kella viieni hommikul ettevalmistusi tee?

 

Fotod: Harry Tiits, Natalie Pastakeda, Edmond Mäll, Carolina Kokk.Küsi pakkumist