fbpx

Õhtujuht Taavi Puuorg

Õhtujuht ja pulmaisa – nii eesti kui inglise keeles!

Aktiivselt olen olnud õhtujuht alates 2006ndast aastast ja iga aastaga minu kliendibaas kasvanud toredate klientide näol, tänu kellele olen saanud huvitavaid ideid ellu viia – seda nii väiksemate koosviibimiste, kui ka mitmesaja osalejaga sündmuste näol. Vastutasuks olen saanud suuremal hulgal kogemusi ning oskusi, et pakkuda veelgi paremat kvaliteeti. Suurematest klientidest võib välja tuua Bigbanki, Toidu- ja Veterinaaramet, MollerAuto, Avis, Onninen, Krediidipank, Tieto, Ramirent, IPTE, TTJA, Coop, EurostAuto, Tallinna Sadam, Keskkonnaministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Swissotel, Telegrupp, Express Post, EBS, Ramirent, Estravel, Apranga jne. Lisaks on õnnestunud läbi viia sadu erinevaid pulmi ja muid sündmusi (näiteks spordisündmuste kommenteerimine, moeshowde juhtimine, kontserdite läbiviimisel jpm).

Olen lõpetanud TLÜ rekreatsioonikorralduse eriala nii bakalaureuse- ja magistriõppes, viibin igal vabal momendil looduses matkates, mängin harrastustasemel jalgpalli ning olen tegelenud noorena ka võistlustantsuga ca 13 aastat. Olen kahe imelise tütre isa.

Olles õhtujuht tahan osalistele alati jätta võimaluse valida – kas nautida õhtut jutustades või tehes mõnda tegevust. Kedagi sundima ei hakka ning piinlikusse olukorda ei pane. Tihti on juhtunud ka nii, et paika seatud kava tulev live’s üle vaadata, sest inimeste emotsioonid on hoopis teised. Sellisel juhul olen alati valmis mõelnud nö plaan B, mida käiku lasta. Õhtu peab sujuma mõnusas ja mõõdukalt hoogsas rütmis, fun peab olema!

Minu eesmärgiks on leida igal sündmusel see õige ja mõnus atmosfäär, mis pakub sündmuse läbiviijale vajaliku meelerahu. Lõbus ja mõõdukalt hoogne sündmus on olnud aastaid minu motoks ja lähtepunktiks.

Taavi Puuorg pulmaisa
taavi puuorg
Taavi Puuorg Õhtujuht Taavi Puuorg

 

Pisut pikemalt tegemist:

Milline on sinu lugu sündmuskorraldusega?

See kõik sai juba alguse Saku Gümnaasiumist, kus korraldasin erinevaid sündmusi (balle, spordivõistlusi jms), lisaks sai ka olla kohaliku Saku Jalgpalliklubi pikaajaline eestvedaja. Erinevat sorti korraldamised ja organiseerimised andsid hea tunde ning otsustasin ka lisa teadmisi hankida Tallinna Ülikooli rekreatsioonialalt. Nende aastate jooksul on nähtud tohutult palju erinevaid sündmusi, nii Eestist kui väljaspoolt. Lisaks sellele olen olnud ise algusest peale ka õhtujuht, mistõttu täislahenduste sündmuste korraldamine on kordades lihtsam kui inimesel, kel puudub selles osas varasem kokkupuude. Mulle meeldib kui saab lahendada konkreetseid ülesandeid või ootamatuid olukordi korraldamistel. See teeb tugevamaks ja enesekindlamaks. On olnud mitmeid erinevaid situatsioone aastate jooksul, valdavalt tänu ilmale, kus tuleb reageerida kiirelt ning tulemuslikult. Põhjalikkus ja kohati ka “ettemuretsemine” on minu tugevateks külgedeks sündmuste korraldamisel. Tahan ise olla võimalikult põhjalik ja konkreetne ?

Millal jõudsid sellesse valdkonda ja kuidas said aru, et see on just see ÕIGE asi millega tegeleda?

Selle õige hetke tunnetamine tekkis Tallinna Ülikoolis. Kunagi sai loodud üheskoos toredate inimestega Üliõpilasesinduses Tallinna Ülikooli Kultuuriklubi. See läks kenasti käima, toimus palju sündmuseid (näiteks Pedafolk jms) ja kõik oli tore. Mingil hetkel aga tundus, et nüüd on aeg järgmine samm astuda – tuleb luua oma ettevõte. Kogemusi juba oli, julgust samuti. Ning see tundus kõik väga õige. Siiamaani tuletades meelde seda aega, olen rõõmus, et selle sammu sain tehtud. Tundsin, et erinevate osade kokkupanek üheks läbivaks teemaks sündmuse korraldamisel, on täiesti minu teema.

Mida tegid enne Franki meeskonnaga liitumist?

Mul on õnnestunud kogeda mitmeid erinevaid valdkondi (olen siiani tänulik kõigile, kes mulle võimaluse andsid). Alustasin kunagi Zara’s klienditeenidajana, liikusin edasi veebilahenduste müümiseni Hansanetis. Seejärel sattusin aga Hansabussi, mis tagantjärgi on olnud kõige õpetlikum aeg minu tööelus. Eeskätt tänu otsestele ülemustele, kellelt sain tol ajal tohutult palju kogemusi. Tegutsesin müügijuhina turismisektoris, väga toredate klientidega. Lisaks sain võimaluse müüa tervishoiuteenuseid Qvalitases (tol ajal oli veel Medicover), olin HP sülearvutite ja serverite tootejuht TD Balticus ning viimane samm enne Franki olin turundusjuht Tallinna Botaanikaaias. Ka see aeg oli põnev ja õpetlik – tuli olla väga leidlik piiratud eelarve ja muude võimaluste juures. Tänu erinevatele kogemustele erinevatest valdkondadest on kindlasti julgem ja parem lahendusi väljapakkuda just kliendi tegevusvaldkonnast lähtuvalt. Peab kindlasti mainima, et Acer Events (nüüd Frank Events) loodi 2007 ja ettevõte tegutses terve see aeg kui hobina põhitöö kõrvalt. 

Mis on olnud need sündmused või tegemised, mis on mõjutanud enim saada Sul selleks, kes Sa täna oled? 

Olen enim tänulik nendele klientidele, kes on mind usaldanud ja lubanud teha aktsioone, mis muudavad sündmuse teistuguseks. Tänu sellisele usaldusele on olnud hea võimalus saada rohkem tuttavaks ka ettevõtte endaga ning luua nende sündmusele teistlaadi väärtuslik emotsioon. Pikaajalisemad protsessid ja projektid on kindlasti need, mis annavad teistlaadi tunnetuse ja ka tulemuse. Neid võiks rohkem olla ?  Kui nüüd mõelda, mis on olnud nö suurimaks mõjutajaks siis on see osa hoopis perekonnal. Kohe kindlasti. Sündmuste korraldamine on äärmiselt kurnav pereelule ning valdavalt kestab minu tööpäev 24/7. Perekond on aidanud mõelda pikemalt ja põhjalikumalt ette, aidanud teha konkreetsemaid otsuseid. Töötades esmaspäevast pühapäeva õhtuni (vaiksemalt perioodil küll vähem) on tugev seljatagune muutnud mind selliseks sündmuste korraldajaks nagu ma täna olen – tugevalt orienteeritud tulemuslikule ajakasutusele.

Mis Sulle sündmuskorralduse juures kõige enam meeldib? 

Meeldib see, kui klient ehk tellija saab oma sündmust nautida külalisena ning veel enam, kui lisaks kliendile tulevad pärast sündmuse lõppu ka külalised tänama super emotsioonide eest. Meie agentuur on alati orienteeritud külaliste üllatamisele ja personaalsusele. Ükskõik, mis sündmusega parasjagu tegu. Kui oled tublisti vaeva näinud, et külastaja saaks kätte vajaliku emotsiooni ning ta veel pärast ka seda tänab, siis on ikka väga hea tunne. Lisaks meeldib ka see, kui tellija saab kätte soovitud turundusliku tulemuse. Mind paelub see kui on etteantud pealtnäha raske ülesanne ning seda lahti kiskudes hakkavad tekkima lahendused. Ja kui veel lahendused elluviia, näha inimeste silmades sära, siis kogu panustatud aeg tundub veelgi väärtuslikumana.

Kui sa parasjagu ei korralda mõnda sündmust või ei tee pakkumisi, siis kus ja mida tehes võib sind kohata? 

Üldjuhul pistan pea kohe liiva alla, seal hea vaikne ? Mulle meeldib perega käia palju looduses. Tütrega oleme käinud mitmeid kordi erinevatel puhkealadel ja matkaradadel, teinud lõket ja grillinud. Igal võimalusel proovime perega linnast eemale saada. Lisaks tegelen vabal hetkel jalgpalliga, käin tihti ujumas ja naudin sauna võlusid. Meeldib matkata, nautida head toitu ja tegeleda vahepeal ka tantsuga, mis olnud minu elus mitmeid aastaid. Ja kui aega üle jääb siis vabal ajal õpetan ja suunan tihti ka vanemat venda ?

On Sul mõni raamat, mida ikka ja uuesti loed ja mida soovitaksid teistele lugeda? Miks just see raamat?

Tunnistan ausalt, et raamatute lugemine on minu valdkonda silmas pidades ikka tõeline luksus. Seda aega on raske leida, praktiliset võimatu. Aga muidu on mul nö ootejärjekorras erinevad matkaraamatud ja mõned turundusega seonduvad raamatud. Viimati sai muidugi tütrega Piip ja Tuut uut raamatud lugeda 🙂 Naudin aga raamatuid, mis annavad uusi ideid ja arendaksid mõttemaailma, annaks turundusmaailmas rohkem tarkuseteri. Matkaraamatud annavad jällegi teistlaadi emotsioone – on huvitav kuulata ja lugeda teiste seiklusi, mida on sul endal ka võimalus iga hetk järgi proovida. Siinkohal aga soovitaks üht head nippi, kuidas vahepeal enda mälu tühjendada ja ideid genereerida – lahenda tuleks ristsõnu! Toimib väga hästi ?

Oled maailmas päris palju ringi reisinud. Mis on need 2 unistuste sihtkohta, kuhu sooviksid lähiajal minna? Mis nende paikade juures kõige enam Sind kutsub? 

Tahaks kindasti minna tulevikus pikemale Šotimaa ringreisile, eriti just põhjarannikule. Ja mitte bussireisile vaid matkale. Olen tuline viski austaja ja sealne kultuur koos kliimaga meeldib mulle ka väga. Mõnikord on üks vihmane päev kordades ilusam kui kümme päikselist päeva ? Teine koht, kuhu lähiajal oleks soov minna, on talvine Šveits. Lumised alpid, mägimajad ja super vaated on kahtlemata minu teema. Alati võiks minna sooja päikese alla peesitama aga nädalat ei suudaks niisama mööda saata ? Ja muidugi tahaks ette võtta tulevikus seljakoti reisi Tai-Kambodza suunal ning Kuuba ringreisi. Kõigepealt peaks aga aega leidma ?

Kui Olümpiamängudel oleks esindatud ükskõik milline spordiala, siis mis oleks see, milles võidaksid kindlasti kuldmedali?

Olümpiamängudele võiks tulla uus ala – see on kõige tegemine. Üht koma teist ja sekka ka kolmandat, peaasi, et oleks huvitav ja mitmekülgne (töö)päev!

Mis on need väikesed „asjad“, mis Su päeva paremaks teevad?

Päeva teevad kindlasti paremaks tütred Mirtel ja Emma. Hommikuti lasteaeda sõites suudab Mirtel koguaeg mõne tarkusteraga niivõrd palju üllatada, et tihti on raske naeru kinni hoida. See on ikka uskumatu, kui palju 4-aastane tirts teab maailmaasjadest ning suudab oma loogikaga erinevad müsteeriumid veelgi lihtsamalt lahti seletada kui täiskasvanud. Ja muidugi kahekuune Emma, ta vaatab lihtsalt nii asjaliku näoga mulle otsa ja hetkega saan aru, mida tegema pean. Paremaks teeb kindlasti ka hea kohvi, mõnus muusika, maitsev hommikusöök ja tagatipuks kaunis abikaasa ?

Kes või mis on Sulle inspiratsiooniks? 

Konkreetne isik inspiratsiooni mõistes puudub. Hindan väga neid “tavalisi” inimesi, kes suudavad leppida vähesega, kuid on alati positiivsed ja täis energiat. Olgugi, et elu on tihti keeruline, on igale probleemile olemas lahendus. Tarvis on pealehakkamist. Need inimesed, kes suudavad niimoodi toimetada, on minu kõige suuremaks inspiratsiooniks. Respekteerin inimesi, kes on julged, enesekindlad, ausad ja täis tahet, mida suurt korda saata. Kindlasti ka minu tütred!

Mis on Sinu elu slogan/moto? 

Ära kunagi eelda – alati täpsusta!

Jagasin kogemusi Postimehele heli- ja valgustehnika valdkonnast. Täpsemini saab lugeda siit.

Mõned näited tehtud pulmadest:

Asja ja Chris – inglise keelne pulm

Kristel ja Priit – eesti keelne pulm; pulmakorraldaja link

Mõnusat tagasisidet pulmalistelt:

Tere Taavi,

Tuhat tänu Sulle veelkord meie poolt! Saime kätte pulma pika video ja treileri, ülimalt positiivset tagasisidet Sinu kohta tuleb siiamaani! Meie pulmas oli raudselt maailma kõige ägedam pulmaisa!
Soovitame Sind kõigile kõige paremate sõnadega ja tulevikus pöördume kindlasti Sinu poole kui mõni suurem üritus on tulemas!
Oleksime väga tänulikud kui saadaksid meile ka koos tehtud selfi ( video tuletas meelde et selline foto sai tehtud :), kui sa muidugi selle leiad).

Ja aitäh, aitäh, aitäh Taavi!

Maria ja Sven

———————————————————————————————————————————————————————

Kallis Taavi,

Esiteks vabandan, et pole sulle siiamaani kirjutanud: tahtsin sind alati tänada sinu toreda töö eest ja kirjutada sulle ilusa kirja, aga kunagi ei leidnud aega. Praegu on aga aeg kätte jõudnud 🙂 Soovin saata sulle mõned pildid meie pulmast, kus sina mängisit suurt rolli ja kus kõik meie külalised ja muidugi eriti meie, jäime sinuga 110% rahule! Sa oled väga professionaalne ja kiitmist väärt! Tegid meie päeva ja eriti õhtu programmi väga sujuvaks, harmoonseks ja mega lõbusaks! Ja selle eest sooviksime mina ja Domenico sind tänada! Vabanda tõesti, et kirjutan sulle nii hilja, mul on lausa häbi, aga parem hiljem kui mitte kunagi 🙂

Tore oli sinuga kohtuda. Soovin sulle kõige paremat!

Marina & Domenico
(EST ja ENG keelne pulm)

———————————————————————————————————————————————————————

Aitäh, Taavi ,

Eilse peo tüürimise eest!
Sa oled tõesti oma ala proff  – paindlik, terav, kiire ja sõbralik!
Kõik sai tehtud, mis plaanis oli ja keegi ei märganudki, et peol on kindel kondikava;)
Super!

Jõudu edaspidiseks ja kui elu tahab, eks näeme taas!

Tervitades.
Siire

———————————————————————————————————————————————————————

Tere Taavi,

Suured tänud superlaheda pulmapeo eest!
Me jäime väga rahule sinuga ja külalistel kõikidel oli nii palju kiidusõnu sinu kohta öelda. Meile väga meeldis, kuidas sa oskasid nii hästi rahva meeleolu tunnetada, su inglise keele oskus on super ning tänu sinule kulges terve päev väga sujuvalt.
Siis kui pildid ja video kaes, kirjutame pulmad.ee kodukale ka põhjaliku arvustuse kõikidele tegijatele.

Suured tänud veelkord ja ilusat sügise algust.

Mr & Mrs Baker
(EST ja ENG keelne pulm)

———————————————————————————————————————————————————————

Tere Taavi!

Tänud-tänud 🙂
Oleme nüüd reisilt tagasi ja püüame tavarütmiga taas kohaneda.
Pulmapäeval läks tõepoolest kõik nii nagu soovisime või isegi veel paremini 🙂 Sellisest pulmast olingi unistanud.
Sulle suur suur tänu, oli väga ilus päev ja Sina tipptasemel. Kõigilt külalistelt saime Sinu kohta vaid kiidusõnu. Iga kell julgeme Sind soovitada kui kellegil peaks vajadus olema üritust/õhtut juhtida.
Kindlasti saadame Sulle ka lingi piltidest (nendega läheb veel nõks aega).
Kõik läheb hästi või natuke veel paremini! 😉
Päikest!
Pille ja Lauri

———————————————————————————————————————————————————————

Hei!

Me täname! Arve on tasutud.

Aga meie tahame Sind veelkord tänada 🙂 Jäime ülirahule kõigega ja meil oli väga lõbus. Sa oled superäge inimene ja pulmaisa! Kui keegi peaks meilt küsima pulmaisa kohta kas me võime Sind ka teistele soovitada?

Loodan, et meie teed kunagi ristuvad veel, vahetpole siis kuidas 🙂

Soovime absoluutselt kõige ägedamaid uusi elamusi,inimesi ja mälestusi Sulle!

Triin ja Maario

———————————————————————————————————————————————————————

Suur-suur tänu väga toreda õhtu eest. Sellest sai täpselt nii tore õhtu kui oskasime loota. Ja vist veel natuke. Kõik klappis, kõigil oli hea. Koht, muusika, sina ja see et meil on sõpradega vedanud, kõik klappis. Üks selline pulmapidu kus meil endil Kristeliga oli imetore, midagi tüütut ega kriipivat polnud ja tundub et külalised olid ka marurahul kõik.

Igatahes, kõike paremat sulle, jätka samas vaimus. Kõige olulisem oli ikkagi see tunne mida sa seltskonda süstisid, tore oli vaadata kuidas esimestest minutitest peale, küünis, rahvas sulle kaasa elas. Igatahes sobis sinu loomus kogu meie seltskonna jaoks.

Ja kuigi me tantsu koos ainult natukene proovida jõudsime, oli sellest meeletult abi. See kuidas sa seletasid ära mida vaadata, millele mõelda, see toimis väga hästi. Ükskõik kui hästi või halvasti kõik asjad meeles püsisid, aga igatahes aitasid sa meid sügavast ebakindlusetundest ja ehk ka hirmust, sellesse meeleollu, kus meil oli hea ja endal ka tore sinna rahva ette tantsima minna.

Aitähh veelkord ja palju edu!

Kristel ja Sulo

———————————————————————————————————————————————————————
Küsi pakkumist