14.02.2018

8 lihtsat sammu suvepäevade päringu koostamiseks

Ürituse planeerimisega mitte tegeval inimesel võib tihti tekkida peavalu pelgalt sellest, et ta peab midagi korraldama hakkama. Selleks ajaks jäävad tihtipeale tahaplaanile töötaja tööülesanded, mille tegemist ta tegelikult naudib. Sellistes situatsioonides tuleb appi üritusturundusagentuur.

Suvepäevade planeerimine on asi, millega tuleb alustada üsnagi varakult. Populaarseimad suvepäevade kohad, bändid, õhtujuhid ja aktiviteetide pakkujad broneeritakse ära varakult.

Soovid, et suvepäevade planeerimine oleks muretu? Vaata allolevat päringu koostamise juhendit.

suvepaevade-planeerimine

Panime kirja 8 punkti, mis aitavad Sind suvepäevade päringu koostamisel.

 1. Mis on suvepäevade eesmärgiks? Mõelda lahti, kas on soov korraldada traditsioonilist suvepäeva või hoopis erilisemat kindla teemaatikaga päeva. Viimane oleks meeskonna ühendamine ja uute teadmiste praktiline kasutamine läbi hariva meelelahutuse. Eri lahendustega suvepäevadest loe lähemalt siit.
 2. Kui palju inimesi? Suvepäevade planeerimine on koht kus mõelda, kas üritus on ainult töötajatele või kaasatakse ka pereliikmeid. Sellest oleneb suurelt suvepäevade eelarve, asukoht ja kogu programm.
 3. Asukoht. Lokatsioon on üks olulisemaid punkte kogu planeerimise juures. Läbi on vaja mõelda järgmised küsimused:
  * Millises Eesti piirkonnas üritus läbi viia?
  * Kas koht peaks asuma veekogu läheduses?
  * Kas jäädakse ka ööbima? Kui jah, siis kas majutust pakutakse kõigile?
 4. Transport. Leida ideaalne lahendus ühiseks transpordiks. Mõelda, kas töötajad tulevad kohale isikliku autoga või organiseeritakse ühtne sõit bussi(de)ga. Miks mitte leida asukoht, kuhu saab rongiga? Transpordile peaks kindlasti mõtlema ettevõtted, kellel on üksuseid üle Eesti.
 5. Programm. Suvepäevade pidamisel peavad olema kindlad eesmärgid:
  * Kas sellest saab mõnus ja lõõgastav päev kolleegidega?
  * Kas soovite sel päeval töötajaid ühendada läbi erinevate meeskonnamängude?
  * Kuidas ettevõtte juhtkond võiks päeval osaleda, et tavatöötajatel tekiks nendega hea side?Oleme suvepäevadel läbi viinud mängulisi tegevusi, mis kinnitavad töötajas ettevõtte brändi tugevust, uusi eesmärke, lahendatakse mänguliselt läbi reaalseid kitsaskohti ja probleeme, mis tööajal võib ette juhtuda. Kõike seda saame erilahendusena pakkuda. Uuri siit, kuidas meelelahutus ühendada ettevõtte strateegiliste eesmärkidega.
 6. Varasem korraldamise ajalugu. Päringu koostamisel endale ja suvepäevade korraldajale on oluline kirjeldada, mida viimase kolme aasta jooksul on tehtud tegevused.
  Siin mõned punktid, mis kirja panna:
  * Kes on olnud päevajuhid?
  * Mis ansamblid on mänginud ja mis stiil on inimestele enim meeldinud?
  * Kus on suvepäevad toimunud?
  * Mis lisategevused on olnud ja mis laadi aktiviteetidest teie ettevõtte inimesed pigem eelistavad osa võtta?
  * Milline lastele mõeldud programm on olnud?
 7. Ürituse eelarve. Päringusse peaks kohe kirja panema ka suvepäevade eelarve suurusjärgu. See muudab ürituse plaani koostamise selgemaks tellijale ja koostööpartnerile. Selle läbi säästavad tohutult aega kõik osapooled. Võimalusi vingete suvepäevade korraldamiseks on sadu (kui mitte tuhandeid). Uuri meilt, millised on viimase aja populaarseimad suvepäevade programmid.
 8. Paku agentuurile võimalust oma ideekavandit esitleda. Kõiki ideid ja lahendusi (ka emotsioone) ei ole võimalik paberile kirja panna. Kohtumisel on hea saada tuttavaks koostööpartnerida, kuulata tema ideid ja rääkida täpsemalt läbi kõik vajalikud detailid ning eesmärgid. Pane ennast kirja tasuta konsultatsioonile Frank meeskonnaga (loe lähemalt alt poolt) ja räägime kõigest lähemalt.

Suvepäevade (või teiste sündmuste) planeerimisel on tegelikkuses mustmiljon väiksemat punkti, millele peab mõtlema. Hea agentuur on suuteline töö käigus välja tooma võimalikud kitsaskohad juba varakult. Selleks, et Sina saaksid tegeleda oma igapäevatööga oleme olemas meie, vabaaja insenerid, kelle igapäevatööks on ürituste planeerimine ja nende teostamine.

Soovid tasuta konsultatsiooni? Anna oma soovist märku siin. Täida ära kontaktivorm ning võtame hiljemalt 12h pärast Sinuga ühendust. Nii lihtne see ongi! 😊

Vaata ka infot hea briifi koostamiseks endale ja koostööpartneritele. Loe lähemalt siit. 


Lugemist sarnasel teemal

suvepaevad

4 nippi osalejate kaasamiseks suvepäevadele 

Inimeste kohale meelitamiseks tuleb tihti mõelda kastist välja ning proovida uusi ja põnevaid võimalusi nende üllatamiseks. Motiveeritud ja põnevil töötajad on ka proaktiivsemad tööpostil.

Kuidas inimestes huvi tekitada? Loe lähemalt…