8 sammu suvepäevade päringu koostamiseks

12.03
2019

Suvepäevade planeerimine võib ettevõtte töötajal võtta palju aega. Sellega igapäevaselt mitte tegeval inimesel võib tihti tekkida peavalu pelgalt mõttest, et ta peab midagi organiseerima hakkama. Selleks ajaks võivad tahaplaanile jääda töötaja põhitööülesanded. Sarnases olukorras tuleb appi üritusturundusagentuur.

Suvepäevade planeerimine ja korraldamine on asi, millega tuleb alustada üsnagi varakult. Populaarseimad suvepäevade kohad, bändid, õhtujuhid ja aktiviteetide pakkujad broneeritakse ära varakult. Lisaks leida see vinge suvepäevade idee, mis personalile oleks piisavalt huvitav ja atraktiivne, võib olla tihti päris väljakutsuv ülesanne.

Soovid, et suvepäevade planeerimine oleks muretu ja saaksid ise üritust täiel rinnal nautida? Vaata allolevat suvepäevade päringu koostamise juhendit.

suvepäevad_frankevents

 

Panime kirja 8 punkti, mis aitavad Sind suvepäevade päringu koostamisel.

 1. Mis on suvepäevade programm ja eesmärk? Mõelda lahti, kas on soov korraldada traditsioonilist suvepäeva või hoopis erilisemat kindla teemaatikaga päeva. Viimane oleks meeskonna ühendamine ja uute teadmiste praktiline kasutamine läbi hariva meelelahutuse.
  Oluline on suvepäevade planeerimist alustada suhteliselt varakult. Aasta alguses peaks suvepäevade korraldamisega juba aktiivselt tegelema.
 2. Kui palju inimesi? Suvepäevade planeerimine on koht kus mõelda, kas üritus on ainult töötajatele või kaasatakse ka pereliikmeid. Sellest oleneb suurelt suvepäevade eelarve, asukoht ja kogu programm.
 3. Asukoht ja majutus. Ettevõtte suvepäevade jaoks asukoht on üks olulisemaid punkte kogu planeerimise juures. Läbi on vaja mõelda järgmised küsimused:
  • Millises Eesti piirkonnas üritus läbi viia? Kas ollakse valmis 2-3-tunniseks bussi- või autosõiduks?
  • Kas koht peaks asuma veekogu läheduses?
  • Kas jäädakse ka ööbima? Kui jah, siis mis mahus majutust pakutakse? Millised on töötajate ootused majutuse osas?
 4. Transport. Suvepäevade pidamiseks asukohast oleneb ka transport. Mõelda, kas töötajad tulevad kohale isikliku autoga või organiseeritakse ühtne sõit bussi(de)ga. Miks mitte leida asukoht, kuhu saab rongiga? Transpordile peaks kindlasti mõtlema ettevõtted, kellel on üksuseid üle Eesti.
 5. Programm. Suvepäevade pidamisel võiksid olla kindlad eesmärgid:
  • Kas sellest saab mõnus ja lõõgastav päev kolleegidega?
  • Kas soovite sel päeval töötajaid ühendada läbi erinevate meeskonnamängude?
  • Kuidas ettevõtte juhtkond võiks päeval osaleda, et tavatöötajatel tekiks nendega hea side?
 6.  Varasem korraldamise ajalugu. Päringu koostamisel endale ja suvepäevade korraldajale on oluline kirjeldada, mida viimase kolme aasta jooksul on tehtud tegevused.
  Siin mõned punktid, mis kirja panna:

  • kes on olnud päevajuhid?
  • mis ansamblid on mänginud ja mis stiil on inimestele enim meeldinud?
  • kus on suvepäevad varasemalt toimunud ja kas soovitakse sama asukohta?
  • mis lisategevused on olnud ja mis laadi aktiviteetidest teie ettevõtte inimesed pigem eelistavad osa võtta?
  • kui on kaasatud pered koos lastega, siis milline lastele mõeldud programm on olnud?
 7. Ürituse eelarve. Suvepäevade planeerimise algfaasis võiks kirja panna ka eelarve suurusjärgu. See muudab ürituse plaani koostamise selgemaks tellijale kui ka koostööpartnerile. Selle läbi säästavad tohutult aega kõik osapooled. Võimalusi vingete suvepäevade korraldamiseks on sadu (kui mitte tuhandeid). Uuri meilt, millised on viimase aja populaarseimad suvepäevade programmid.
 8. Paku agentuurile võimalust oma ideekavandit esitleda. Kõiki ideid ja lahendusi (ka emotsioone) ei ole võimalik paberile kirja panna. Kohtumisel on hea koostööpartneriga tuttavaks saada, kuulata tema ideid ja rääkida täpsemalt läbi kõik vajalikud detailid ning eesmärgid.

Suvepäevade (või mõne teise ürituse) korraldamise protsessis on tegelikkuses mustmiljon väiksemat detaili, millele peab mõtlema. Hea agentuur on juba töö varajases staadiumis suuteline välja tooma võimalikud kitsaskohad. Selleks, et Sina saaksid tegeleda oma igapäevatööga oleme olemas meie, vabaaja insenerid, kelle igapäevatööks on ürituste planeerimine ja nende teostamine.

Soovid tasuta konsultatsiooni? Anna oma soovist märku siin. Täida ära kontaktivorm ning võtame hiljemalt 12h pärast Sinuga ühendust. Nii lihtne see ongi! ?

Vaata ka infot hea briifi koostamiseks endale ja koostööpartneritele. Loe lähemalt siit. 

 

 


Lugemist sarnasel teemal

suvepaevad

Sample Text

4 nippi osalejate kaasamiseks suvepäevadele 

Inimeste kohale meelitamiseks tuleb tihti mõelda kastist välja ning proovida uusi ja põnevaid võimalusi nende üllatamiseks. Motiveeritud ja põnevil töötajad on ka proaktiivsemad tööpostil.

Kuidas inimestes huvi tekitada? Loe lähemalt…