fbpx

Mis on hübriid-üritus? Kuidas see lahendus meid täna aitab?

26.03. 2020

Tänane eriolukord on muutnud kõiksuguste ürituste toimumise täiesti võimatuks ja seadusega keelatuks. Kui kauaks? Seda ei oska keegi vastata hetkel. Sellega seonduvalt on oluline leida alternatiivseid mooduseid, kuidas juba planeeritud üritused saaksid toimuma.

COVID-19 viiruse aktiivse levimisega tuleb mõelda lisaks meeskonna säilitamise võimalustele ka kõikide töötajate motivatsiooni kõrgemal hoidmisele. On teada, et tänases kriisisituatsioonis töötajad ootavad tööandjalt arusaamist ning võimalust vabama graafikuga töötamist. Ettevõtted on näinud hulga vaeva, et komplekteerida ideaalsed meeskonnad. Kahju oleks näha, kuidas tänane olukord kõik saavutatu laastab. Alternatiivselt läbi viidud üritused, koosolekud ja motivatsioonitegevused annavad täna eelise sinu meeskonna tugevuse tõstmisele ja edasisele edukale koostööle.

Mis on hübriid-üritus?

Hübriid kombineerib kaks või enam tehnoloogiat, et saavutada millegi saamiseks maksimaalne kasu. Üritusturunduses on toimuvad hübriid-üritused, -konverentsid ja -seminarid samal põhimõttel. Võimalik on koondada samaks ajahetkeks meeskonnaliikmed ühte online keskkonda või platvormile, kus tiimitegevused pihta hakkavad. Koostöös meie heade partneritega oleme tekitanud mõned variandid siia lingi alla.

kaugtöö-frankevents-hübriid-üritus

Kuidas hübriid-üritust tänases olukorras kasulikult ära kasutada?

Sellise online-ürituse korraldamine on äärmiselt oluline. Vajalik on just ühtse meeskonnatunde hoidmiseks. Täna enamikes ettevõtetes kolleegid on kodukontorites ning igaüks toimetab enda tööülesannete kallal. Seda enam tuleb leida ühiseid virtuaalseid ja kontaktivabasid meeskonnategevusi, mis tõstavad meeskonnatunnetust ja kokkuhoidu. Päevased sirutus- ja kohvipausid on vajalikud, kuid soovitakse ka midagi enamat.

Erinevaid online üritusi on korraldatud juba mõnda aega. Rohkem pigem messe, konverentse, koolitusi ja seminare. Nüüd tasub mõelda, kuidas tänased tehnoloogilised lahendused võiksid pakkuda meelelahutuslikku, võistluslikku ning meeskonnatunnet tõstvat aspekti.

On olemas mõned online mängud ja lahendused, mis meie kogemuste põhjal on adrenaliini tekitavad ja samas ühtse eesmärgi saavutamiseks peavad kõik tiimiliikmed pingutama ja koos tegutsema. Just nagu mõnel aktiivsel suvepäeval.

Hetkesituatsiooni kirjeldab allolev veetilkadega ämblikuvõrk. Töökeskkond on kui õrn võrgustik. Iga niit ja veepiisk on võrgu kokkuhoidmiseks vajalik. Kui aga võrku liiga palju häirida, siis veepiisad kukuvad. Täna iga kodukontoris töötav isik on eraldiseisev veepiisk. Vähene suhtlemine ja kokkuhoidmine distantseerib kolleege ning lõpuks viib see võrgu kokkukukkumiseni. Seepärast tasub muretseda iga olemasoleva veepiisa/inimese eest ning leida mooduseid, kuidas meeskonda koos hoida.

hübriid-üritus-frankevents

Mis lisakasu hübriid-üritus veel pakub?

Tavaliselt üritus on kindlalt fikseeritud päeval ning tegevused toimuvad kindlal kellaajal. Hübriid-üritused annavad võimaluse toodetud sisu pikemaajaliselt ettevõtte siseselt harimise või motiveeimise eesmärkidel kasutada. Võimalusi on siin väga palju. Siin soovitame ürituse planeerimisse kaasata valdkonna spetsialist (koolitaja, consultant, ürituse korraldaja), kes annaks nõu, milliseid meetmeid online meetodil tasuks kasutada, et tiimiliikmed kodustes tingimustes kaasa tuleksid.

Korraldame erinevaid üritusi, mille lahendusi täna oleme koostöös partneritega läbi viima ka peaaegu kontaktivabalt. Vaata lähemalt infot meie täisteenustest siit.

 Küsi pakkumist