fbpx

Lõbusad projektid ja suured unistused ehk Franki meeskonna mõtted 2022. aastast

31.12. 2022

Tere! Mina olen Lisbeth ja Franki tiimis olnud ligi kaks kuud. Aeg on alates novembrikuust ikka hirmus kiiresti läinud, aga eks see võibki juhtuda, kui tööelus on rohkelt nalja ja lõbusaid koosviibitud hetki. Võib ju tunduda, et meil on siin ainult lust ja lillepidu, aga tegelikult on tublisti tööd tehtud ja palju ägedaid projekte ellu viidud. Haarasingi veel enne uue aasta tulekut Frankikate mantlisabast kinni, et uurida, kuidas neil mööduv aasta läks ja millised on mõned eredamad mälestused, mida minu ja teiega jagada.

Milline oli sinu kõige meeldejäävam projekt ja miks?

ASSO: Üks kindlasti suuremaid ja pingelisemaid projekte oli Eesti Raudtee suvesündmus Rock-n-Roheline Raudtee, kus Smilers oli peaesineja, kuid neil oli enne Roostale jõudmist veel samal päeval Kloogaranna festivalil esinemine. Minuti täpsusega olime arvutanud välja, millal peaksid härrad jõudma ja esinema hakkama. Lõpuks läks ikka nii, et küll läks esinemisel veidi kauem, keegi sõitis kellelgi eest ära ja vahepeal oli ka päris pimedaks läinud, et kui nad kohale jõudsid, siis asjade ülespanemine võttis kauem aega. Õnneks oli kohapeal esinejaid, kes soovisid esineda ja enne Smilersi esinemist võttis üks töötaja mikri ja tegi paar lugu – kõik olid rahul, rahval oli lõbus ja tühimik sai täidetud. Smilersi esinemine läks veidi üle aja ja öörahu tuli peale, aga õnneks naabritele vist Smilers meeldis ja keegi kaebama ei tulnud – lõpp hea kõik hea 😊

LEHO: Kindlasti oli selleks COOP Pank gala jaanuaris, kus oli temaatikaks Alice Imedemaal. Kogu selle loo jutustamine läbi tegelaskujude ja dekoratsioonide tegi selle väga meeldejäävaks. Omamoodi vürtsi lisas kindlasti ka tol hetkel kehtinud ajaline piirang, milleks oli 23.00. See oli väga õpetlik kogemus, kuidas teha äge ja meeldejääv sündmus Lennusadamas vaid 4,5 tunniga.

MEERI: Kaamos 20 – 10 kuud põhjalikku ettevalmistust, kus muutsime Haven Kakumäe paadikuurist imeilusaks piduliku sündmuse lokatsiooniks. Kliendiga oli hästi tugev koostöö, et luua üllatusterohke, personaalsete etteastetega ja Kaamose väärtuseid rõhutav sündmus.

Lisaks ka Muuseumirott, mis oli hübriidsündmus ja hästi Maanteemuuseumi näoline. Mind eriti kõnetas, et kaasasime kohalikke Põlvamaa erinevaid esinejaid, millega saime toetada kultuurilist jätkusuutlikkust.

MARJELEN: Sellel aastal võib välja tuua ühe toreda suvepäeva Saaremaal, kus sisustada tuli kaks ja pool päeva. Minul ei ole tihti ette tulnud kahe ööga suvepäevi, seega juba selle tõttu jääb see natukene erilisemalt meelde. Muidugi lisaks ka see, et seltskond ja pidulised olid super toredad, Franki tiimi peetakse pärast aastate pikkust koostööd juba omadeks ning päikesepaisteline ilm soosis meie pakutud tegevusi 100%. Super suvine chill 🙂

Ka minu selle aasta üks suuremaid projekte sõidutas mind Saaremaale. Ramirendi suvepäevade melu ja mitmekümnest inimesest koosnev tiim jääb ka kindlasti säravalt seda aastat meenutama.

KAROLIINA: Kõige meeldejäävamad olid erinevad suveüritused, sest mõned ettevõtted ei olnud mitu aastat üritusi korraldanud ja oli näha, et inimesed janunesid päris elamuste ja kokkusaamiste järele.

Sellel aastal sain korraldada ka esimese lastele suunatud ürituse, mis kindlasti on minu jaoks märgilise tähendusega, kuna lastelt saab kõige ausamat tagasisidet.

TAAVI: Minu jaoks oli kahtlemata väljakutsuvamaks projektiks Olympicu Amazing Race stiilis suvepäevad. Algus Tallinnas, A Le Coq Arenal ja lõpp Taagepera lossis, kuhu teel olles toimus mitmeid erinevaid ülesandeid, 10 bussi (igal tiimil oma buss) jne jne. Aga kõik õnnestus ja selle üle on tohutult hea meel, valmis uut lahendust looma 🙂

Mida sa sel aastal uut õppisid või kogesid?

ASSO: Kindlasti sai sellel aastal füüsilisi piire nihutatud ja augustisse mahutatud 20 sündmust – sellist tempot pole varasematel aastatel olnud – peod said peetud, kliendid õnnelikud ja ise olin augusti lõpuks väsinud, aga õnnelik 🙂 Kogemuse mõttes olen võtnud kaasa seda, et tuleb rohkem asju ära delegeerida ja olla rohkem projektijuht, mitte niivõrd toolivedaja, helitehnik või vaibapaigaldaja. Eks kui kuskil on viimasel minutil midagi vaja teha ja pidulised on juba uksetaga, siis saab ka neid töid tehtud, aga hea on, kui sellega tegelevad hästi valitud koostööpartnerid, kes asjad õigeks ajaks valmis seavad.

LEHO: Tööalaselt usaldus – mida suurem on tiim, seda suurem peab olema ka usaldus. Käesolev aasta kindlasti seda ka õpetas. Eraeluliselt ilmselt see, et olen esimest hooaega väikelaeva kapten – tärkas veel suurem armastus mere vastu.

MEERI: 2022. aasta tuletas meelde, kuivõrd olulised on just need aspektid:

  • Ära eelda vaid küsi üle.
  • Selleks, et teha suuri tegusid ja genereerida uusi ja ägedaid ideid, on vaja energiat. Energiat annab minu jaoks puhkamine, trenn, värskes õhus liikumine ja mitmekülgne toitumine.
  • Ausus ja avatud suhtlus on oluline alustala nii töös, eraelus kui kõiges, mida me teeme.

MARJELEN: Üldiselt proovin igal aastal midagi uut õppida või kogeda. Ma arvan, et selleaastased märksõnad võiksid olla usaldus, enesekindlus ja usk, et ühtegi lahenduseta olukorda ei ole olemas.

KAROLIINA:

  • Usalda ennast.
  • Team work makes the Dream work!
  • Kannatlikkus.

TAAVI: Oli täiesti murranguline aasta nii tööalaselt kui ka enda muudes tegemistes. Tõusud, mõõnad, ärevad hetked ning emotsionaalsed laengud, kõike sai kogetud. Üks asi, millele sain aga kinnitust ja muutis edasiste plaanide tegemisel mind ennast julgemaks, on meie terve kollektiiv. Kõiki tiimiliikmeid saab 100% usaldada, kõik teevad suure pühendumise ja nautimisega sündmusi ja seda on super kõrvalt jälgida. On näha, et ka neil kõigil on iga aasta sammuke edasi ja kõrgemate sihtide suunas ja igal aastal nad need eesmärgid ka kätte saavad. Super!

Mida ootad uuelt aastalt?

ASSO: Veel ägedamaid sündmusi koos olemasolevate ja ka uute vingete klientidega – ikka kõrgemale, kaugemale, kiiremini 🙂

LEHO: Seiklusi ja sündmusi, mis jääksid kauaks meelde.

MEERI: Tööalaselt sisukaid sündmusi, mis tekitavad elevust, positiivset emotsiooni ja loovad väärtust nii inimestele individuaalselt kui ka ettevõttele. Lisaks selliseid sündmusi, mida on huvitav mul endal korraldada ja ka osavõtjatel osa saada.

MARJELEN: Aega! Et oleks aega olla, et oleks aega tööd teha ja aega puhata. Et aeg ei peatuks, aga et ta ka kuidagi liivana käest ära ei pudeneks. Kuna tahaks teha nii palju, siis vahel on isegi kahju, et öösiti magama peab! Palju rohkem jõuaks, kui väsimust maailmas üldse olemas ei oleks 😀 Aga samas ega päris iga öö magama ei pea ka 😉

KAROLIINA: Ootan kindlasti veel rohkem erinevaid üritusi, kus on võimalik „kastist välja“ mõelda. Ideid, mis paneksid silma särama.

TAAVI: Ainus, mida ootan ja loodan, et meie tiim peab sellele tempole vastu ja et kõigil oleks julgust rohkem puhata. Lõppude lõpuks on oluline teha seda tööd kirega ja nautida protsessi.

Milline on sinu unistuste projekt ja millal plaanid selle täide viia?

ASSO: Kunagi mõtlesin, et võiks Õllesummerit korraldada – siis veel üritusturunduses ei töötanud. Aga täna mõtlen pigem, et kui oleks võimalik käed külge panna mõnele ägedale projektile, kus eelarvet ees ei ole ja klient annab vabad käed koos mõndade märksõnadega, millist sündmust ta soovib kogeda-saada. See võib olla ka mõni väike seltskond ja vinge projekt – nendest saab vahepeal palju rohkem emotsioone ja head tagasisidet, kui mitmesaja inimesega massisündmusest.

LEHO: Unistuste projekti otseselt nii ei teagi. Aga kui nüüd mõelda, siis ehk mingi roadshow tüüpi ürituste sari, mis oleks erinevates riikides ja peaks toimetama paljuski ka kohalike teenusepakkujate ning kultuuridega. Ajaraami pole – las elu ise otsustab, mil see võiks juhtuda.

MEERI: Projekt, kus saaks lasta kõikidel koostööpartneritel/osapooltel teostada oma unistuste projekti ja luua lahendusi, mida pole varem tehtud, mis on personaalsed ja väärtust loovad.

Läbi projekti täituksid mitte ainult projektiteostajate, vaid kindlasti ka osalejate unistused. Kindlasti oleks lahe väljakutse sündmust korraldada välisriigis. Kõik need ideed muidugi eeldavad eelarvelist vabadust.

MARJELEN: Minu unistuste projekt on täis ägedaid inimesi, nii tellijate kui koostööpartnerite poolel ning nad kõik on valmis katsetama uusi lahendusi ja põnevaid ideid.

Minu unistuste projektil ei ole eelarvet ja see võiks olla mitmepäevane sündmus kuskil soojas ilusas kohas. Kindlasti leiaksin sobiva paiga Lõuna-Prantsusmaalt või Itaalia päikese alt 😉

TAAVI: Unistuste projektist oleks teha (metsa)festar, kus terve mets oleks valgustatud erinevate lahenduste läbi.

Kuidas iseloomustaksid oma tiimi 3 sõnaga?

ASSO: Professionaalsed, töökad ja sõbralikud töömesilased 😊

LEHO: Klassikud ütleksid – ilus, tark ja osav. Ise lisaksin juurde professionaalsus, super pingetaluvus, väga head suhtlejad.

MEERI: Huumor, töökas ja kokkuhoidev.

MARJELEN: Meie tiimi iseloomustamiseks piisab ka kahest sõnast – kallid sõbrad.

KAROLIINA:

  • Kokkuhoidev.
  • Huvitavatele ideedele orienteeritud.
  • Ja põhimärksõnaks on kindlasti HUUMOR.

TAAVI: Kõige visamad, kõige parema huumoriga ja kõige ilusamad!Küsi pakkumist