fbpx

Meie turundusguru – Elinor Toming!

23.01. 2018

Milline on sinu lugu ürituste korraldamisega?

Erinevate sündmuste ja toimetamiste korraldamisse kaasati mind vara. Juba põhikoolis, kui mõni väiksem kokkusaamine, matk või jõulukingitus õpetajale oli vaja organiseerida, siis vaadati ikka mulle otsa ja sõnati „Elinor organiseerib selle ära!“ Seda tegid nii klassikaaslased kui ka õpetajad. Seega palju erinevaid toimetamisi ja korraldamisi koolidiskodest kuni hiljem tööalaselt suuremate tänuürituste, seminaride, aktuste ja koolituste valdkonnas on olnud palju. 

Millal jõudsid sellesse valdkonda ja kuidas said aru, et see on just see ÕIGE asi millega tegeleda?

Tavaline kontoritöö kaheksast viieni on minule natuke ahistav. Minu praegune põhiline tegevusvaldkond on turundusplaanide koostamine ja nende teostamine ning konverentside, seminaride ja bankettsündmuste korraldamine. Need suunad annavad võimaluse asju korraldada distantsilt ning vajadusel teha kasvõi 16-tunniseid tööpäevi. See vabadusemaitse on minule ääretult oluline. 

Mida tegid enne Frangi meeskonnaga liitumist?

Olen töötanud erinevates valdkondades. Valdav suund on olnud müük ja hiljem ka turundus. Hea müügitöö ja elukooli sain Southwestern Advantage (edaspidi SW) programmist. Käisin 7 suve Ameerikas ukselt uksele raamatuid müümas. Eestis sügis-talv-kevad perioodil värbasin meeskonda, müüsin telefonitsi Vain ja Partnerites koolitusi. Enne Franki olin Tallinna Tehnikaülikoolis turunduses ja propageerisin koolinoortele ülikooliharidust. Praegu oma laste (3a ja 1a) kõrvalt teen erinevaid põnevaid projekte. 

Mis on olnud need üritused või tegemised, mis on mõjutanud enim saada Sul selleks, kes Sa täna oled? 

Üks suurim mõjutaja oli otsus minna 2005 suvel USAsse raamatuid müüma. Võtsin seitsmest aastast seal kaasa kaks suurt mõjurit: (1) enesekindlus ja inimestega suhtlemise oskus ja (2) inimesed kellega ennast täna igapäevaselt ümbritsen. Minu suurim mentor oli Chris Adams, SW Euroopa direktor, kellelt sain palju mõtteid inspiratsiooni ja teadmisi, mida täna oma igapäevategemistes kasutan. Kindlasti on mind täiendanud ka minu abikaasa ja 2 tütart, kes panevad mind igapäevaselt proovile ?  

Mis Sulle ürituste korraldamise juures kõige enam meeldib? 

Soov midagi suurt ja ägedat teha. Olla sellises meeskonnas, kellega on lust-ja-lillepidu suuri tegusid planeerida ning neid ka ellu viia. Iga kliendi ja nende meeskondade rahulolu on oluline. 

Kui sa parasjagu ei korralda mõnda üritust või ei tee pakkumisi, siis kus ja mida tehes võib sind kohata? 

Jooksen ringi oma piigadega. Mõtleme koos välja tegevusi ja projekte, mida saaksime koduste vahenditega ise meisterdada. Ja see on ainult lust ja rõõm, sest nemad panevad tõeliselt silmad särama!

On Sul mõni raamat, mida ikka ja uuesti loed ja mida soovitaksid teistele lugeda? Miks just see raamat? 

On olnud aegu kui lugesin rohkem raamatuid. Seepärast tegime sõbrannaga diili, et iga 2 kuu järel peame olema kumbki lugenud vähemalt ühe 200-leheküljelise raamatu ja teeme teineteisele kokkuvõtteid. Hetkel on käsil Adam Granti „Originaalsus“. 

Inspireerivad raamatud on olnud Rob Lilwall „Cycling home from Siberia“ ja Dean Karnazes „Ultramarathon man“. Kui endal tekib tunne, et enam ei viitsi või ei jõua siis meenutan, millega need mehed on hakkama saanud.  Loomulikult on üks lemmikutest ka Og Mandino „The Greatest Salesman In The World“. Minu „piibel“ SW suvedel. 

Oled maailmas päris palju ringi reisinud. Mis on need 2 unistuste sihtkohta, kuhu sooviksid lähiajal minna? Mis nende paikade juures kõige enam Sind kutsub? 

Uus-Meremaa on olnud ammune unistus. Sealne loodus on imeline. Siis käiks ära ka Austraalias. Kui need käigud käidud, siis avastaks Aafrikat. Nt Madagaskar kutsub mind. 

Kui Olümpiamängudel oleks esindatud ükskõik milline spordiala, siis mis oleks see, milles võidaksid kindlasti kuldmedali?

Asjade ette mõtlemine ja planeerimine. 

Mis on need väikesed „asjad“, mis Su päeva paremaks teevad?

Naeratavad lapsed. Värske kohv. Abikaasa musi. Muusika. Edukad projektid. Autosõit. Sügisesed Eestimaa värvid. Paks lumi. 

Kes või mis on Sulle inspiratsiooniks? 

Mind inspireerivad head raamatud ja mõjukad karakterid avalikust elust. Alati peale mõne raamatu lugemist pakatan energiast ja mõtetest. Lisaks olen avastanud enda jaoks ka paar podcasti, mida proovin 2-3 episoodi nädalas kuulata. See hoiab ka mõtted käimas. 

Mis on Sinu elu slogan/moto? 

„Live, Laugh, Love“ – elada hetkes ja võtta sellest maksimum. Naerda ja naeratada võimalikult palju, sest maailmas on nii palju halba. Naer teeb asja ainult paremaks. Ning armastada kõige selle juures on ennast, abikaasat, lapsi, lähikondlasi, tööd jne. Olla avatud südame ja mõttega. Küsi pakkumist