Meeskonnaüritus – millal on õige aeg?

23.03
2018

Ürituste korraldamine, sh meeskonnaüritus ja selle õigeaegne organiseerimine on teema, millega peavad ettevõtte ja personalijuhid pidevalt maadlema. Iga juht soovib, et tema töötajad oleksid positiivsed, motiveeritud ja läbi selle ka kõrgete töötulemustega.

Erinevaid inimesi motiveerib väga erinevate asjade/tegevustega – raha, trenni- ja/või kütusekompensatsioon, koolitused, tasuta lõuna või transport, tööalane tunnustus jne. Need kõik on aga lühiajalised (üldiselt kuni 6 kuud) motiveerivad lisad.

suvepaevad  

Eestis on välja kujunenud ettevõtte personalile põhilised kolm suuremat meeskonnaüritust – firma sünnipäev/aastapäev, suvepäevad ja jõulupidu. Viimase mõne aastaga on lisandunud mitmeid erinevaid lisaettevõtmisi, mida võetakse ette väiksemate gruppidega. Näiteks Bowling, matkaminestrateegiapäevad, õhtusöök parimatele jne.

Kõige suurem küsimus on aga selles, millal on just see ÕIGE aeg meeskonnaürituseks?

Tihti juhtub nii, et osakonnajuhid reageerivad hilja. Tihti korraldatakse üritus meeskonnale alles, siis kui inimeste motivatsiooni- ja energiatase on juba langenud ning loetakse päevi puhkuseni. Hetkel mil personalijuht planeerib oma tööalaste tegemiste aastaplaani peaks ta tegevuskavasse sisse planeerima ka erinevaid meeskonnaüritusi, mis jaguneksid aasta peale umbes võrdsete vahedega.

On tehtud mitmeid uuringuid, mis näitavad, et motivatsiooni boostiks sobib väga hästi juba 2-3 tunnine meeskonnaüritus. Midagi, mis viib inimeste mõtted tööst eemale ja ühendab.

Allpool illustreeriv näide motivatsioonitegevuste planeerimisest:

 Tegevus*Maht**
JaanuarUusaastapidu Terve ettevõte
VeebruarStrateegiapäev, meeskonnaüritus, seminar – tutvustada uue kalendriaasta eesmärke. Üritusele järgneb tore meeskondlik (osakondade kaupa) tegevus.Osakondade kaupa või terve ettevõte korraga.
Märts Meeskondlik väljas viibimise aktiivsem tegevus. Loe siit, kuidas mõnus matk ajutegevusele mõjub.Osakondade kaupa
AprillEnesetäiendus – osalemine mõnel seminaril. Võib olla erialane, aga soovitame lasta töötajal valida mõne temale huvi pakkuva koolituse.Meeskonniti, individuaalselt
Mai Heategevus – üheskoos osalemine mõnel kevadkoristuse aktsioonil.Osakondade kaupa või terve ettevõte korraga.
JuuniSuvepäevad – kas koos peredega või ilma (loe siit nippe suvepäevade korraldamiseks)Terve ettevõte
JuuliPerepäev – aega perekondadele. Oluline on anda töötajatele aega ka veeta aega nende lähedastega.Terve ettevõte
AugustSuvepäevad – kas koos peredega või ilmaTerve ettevõte
SeptemberSeminar töökohal – paaritunnine erialane koolitus, mis seab sügiseks töötajatel fookuse paika.Osakondade kaupa või terve ettevõte korraga (oleneb ettevõtte suurusest).
OktooberMeeskondlik väiksem tegevus. Piisab näiteks kinoõhtust kontoris või väljas.Osakondade kaupa või terve ettevõte korraga (oleneb ettevõtte suurusest).
NovemberPiirkondliku kogukonna (lasteaiad, koolid, ühiskasutatav haljasala jms) heaks mõni jõulueelne aktsioon.Osakondade kaupa
DetsemberJõulupidu – mõelda, kas kaaslastega või ilma.Terve ettevõte
* tegevus oleneb ettevõtte majandusaasta arvestusest. Millal tehakse kokkuvõtteid ja millal uued eesmärgid paigas.
** mahud on ettevõttetes väga erinevad. Tegemist piltliku näitega

Üleval olev tabel on väga üldine ja mitte mingil juhul kivisse raiutud. Iga ettevõte või personalijuht vajab aega, et just enda firmale sobilik kindel ürituste korraldamise plaan paika saada. Olemasolevaid häid töötajaid on soodsam ettevõttes hoida positiivse töökeskkonna ja ellusuhtumisega. Viga oleks personali suure töökoorma all ära väsitada ja loota, et nende motivatsioon iseenesest tõuseb. Preemiad ning erinevad kompensatsioonid ei pruugi pikaajaliselt mõjuda. Paljud töötajad otsivad elamusi ja enese harimise võimalusi. Seepärast on oluline aastaringi kõik tegevused tasakaalus hoida.

Iga üritusturundusagentuur peaks olema võimeline konsulteerima ja kaasa mõtlema personalijuhtidega, milline põnev tegevus võiks just nende firma töötajatele kõige paremini sobida. Agentuuride ülesanne on leida keskne tee õppe- ja funi tegemise vahel.

Kirjuta meile ja leiame aja tasuta konsultatsiooniks. 


 

Veel huvitavat lugemist:

Stanfordi ülikooli professorite poolt läbi viidud uuringus vaadeldi jalutamist linnas versus matkamist loodusrajal. Tulemused näitavad, et looduses jalutuskäik ja pikem matkamine on rahustavam ja kasulikum kui seda teha linnakärasLoe edasi …