fbpx

Millest oleneb meeskonnaürituse edukus?

23.03. 2018

Millal on õige aeg korraldada jõulupidu, meeskonnaüritust, koolitusi, motivatsiooni tegevusi jne? Ürituste õigeaegne korraldamine on küsimus, millega peavad ettevõtte- ja personalijuhid pidevalt maadlema. Iga juht soovib, et tema töötajad oleksid positiivsed, motiveeritud ja läbi selle ka kõrgete töötulemustega.

Erinevaid inimesi motiveerib väga erinevate asjade/tegevustega – raha, trenni- ja/või kütusekompensatsioon, koolitused, tasuta lõuna või transport, tööalane tunnustus jne. Need kõik on aga lühiajalised motiveerivad lisad. Üldistatuna võiks öelda, et eesltastele on ettevõtte jõulupidu oluline üritus.

Tieto-frankevents finestmedia-frankevents

Frankevents-dervico

 

 

 

 

 

 

 

Eestis on välja kujunenud põhilised kolm suuremat meeskonnaüritust – firma sünnipäev/aastapäev, suvepäevad ja jõulupidu. Viimane on see, mille toimumist peaks ettevõte varakult planeerima hakata. Tomuda võiks jõulupidu  isegi novembri lõppu või lausa jaanuaris. Detsember on kõigil niivõrd kiire niikuinii.

Küsimus “Millal on ÕIGE aeg meeskonnaürituseks?” jääb ikka

Millal on just see ÕIGE aeg meeskonnaürituseks?

Tihti korraldatakse üritus meeskonnale alles, siis kui inimeste motivatsiooni- ja energiatase on juba langenud ning loetakse päevi puhkuseni. Hetkel, mil personalijuht planeerib tööl aasta tegevusplaani peaks ta sisse planeerima ka erinevaid meeskonnaüritusi, mis jaguneksid aasta peale umbes võrdsete vahedega.  On tehtud mitmeid uuringuid, mis näitavad, et motivatsiooni boostiks sobib väga hästi juba 2-3 tunnine meeskonnaüritus. Midagi, mis viib inimeste mõtted tööst eemale ja ühendab.

 

Iga ettevõte või personalijuht vajab aega, et just enda firmale sobilik kindel ürituste korraldamise plaan paika saada. Olemasolevaid häid töötajaid on soodsam ettevõttes hoida positiivse töökeskkonna ja ellusuhtumisega. Viga oleks personali suure töökoorma all ära väsitada ja loota, et nende motivatsioon iseenesest tõuseb. Preemiad ning erinevad kompensatsioonid ei pruugi pikaajaliselt mõjuda. Paljud töötajad otsivad elamusi ja enese harimise võimalusi. Seepärast on oluline aastaringi kõik tegevused tasakaalus hoida.

Iga üritusturundusagentuur peaks olema võimeline konsulteerima ja kaasa mõtlema personalijuhtidega, milline põnev tegevus võiks just nende firma töötajatele kõige paremini sobida. Agentuuride ülesanne on leida keskne tee õppe- ja funi tegemise vahel.

Kirjuta meile ja leiame aja tasuta konsultatsiooniks. 


 

Veel huvitavat lugemist:

[kc_row use_container=”yes” _id=”125748″][kc_column width=”50%” _id=”484943″][kc_single_image image_size=”full” _id=”906095″ image_source=”media_library” image=”4245″][/kc_column][kc_column width=”50%” _id=”135200″][kc_column_text _id=”613528″]

Stanfordi ülikooli professorite poolt läbi viidud uuringus vaadeldi jalutamist linnas versus matkamist loodusrajal. Tulemused näitavad, et looduses jalutuskäik ja pikem matkamine on rahustavam ja kasulikum kui seda teha linnakärasLoe edasi …

[/kc_column_text][/kc_column][/kc_row]Küsi pakkumist