fbpx

Saage tuttavaks – Leho Luukas!

31.10. 2017

Lähiajal on võimalik lugeda pisut rohkem Franki meeskonnast ja nende tegemistest. Esimesena tutvustab end Leho. Loe lähemalt, kuidas ja mismoodi on Leho tee kulgenud tänasesse punkti üritusturundusmaailmas.

 

Milline on sinu lugu sündmuskorraldusega leggi qui?

Minu lugu sündmuskorraldusega algab päris varajases nooruses, kui koolis seati mind juhtima pea igat aktust. Lisaks organiseerisin kõikvõimalikke sündmusi teistele õpilastele. Peale kooli tuli võtta otsus, mida edasi teha. Loomulikuks valikuks oli minna õppima Tallinna Ülikooli, kus 3 aastaga sai omandatud rekreatsioonikorralduse eriala. Paralleelselt ülikoolis käimisega hakkasin ka erialaselt igapäevaselt tegelema – esialgu küll hobina.

Millal jõudsid sellesse valdkonda ja kuidas said aru, et see on just see ÕIGE asi millega tegeleda?

Võib öelda, et olen meelelahutuse valdkonnas olnud pea kogu oma teadliku elu ? Esimene esinemine riiklikus televisioonis oli 6 aastaselt, mil sai osaletud laulukaruselli konkursil. Käisin seal kokku põhimõtteliselt igal aasal kuni 15 aastaseks saamiseni. Vahepeale ka mõned muud laulukonkursid nagu Tähtede laul jne. Sealt edasi viis üks asi teiseni. Nimelt mingisugusel hetkel sattusin tänu oma lauluõpetajatele, Kadri ja Anu Talile, tegelema erinevate teatri ja muusikali projektidega – Rahvusooper Estonia, Linnahalli muusikalid, Vanalinna Stuudio, jt.
Olin kindel pärast neid projekte, et tahan saada näitlejaks. Elu läks aga teisiti. Kui oli käes keskkooli lõpp ning tuli vaadata edasi, siis just tol aastal puudusid lavakasse sisseastumiskatsed. Tegevusetut aastat ma ei soovinud ja nii läksingi õppima rekreatsioonikorraldust. Ei ole hetke, mil oleksin pidanud seda otsust kahtlema. Rekreatsioonikorraldust õppides sain aru, et see on see õige maailm, millega tahan end siduda!

Mida tegid enne Franki meeskonnaga liitumist?

Olen Frankiga olnud selle loomisest saadik. Küll jah, ülikooli aastatel töötasin paralleelselt pikalt ka hotellinduses. Proovisin portjee, administraatori, vahetusevanema, tellimuskeskuse koordinaatori, üritusjuhi ja müügijuhi ametikohta. Viimane siis oli Radisson Blu hotelliketis, kus minu vastutada oli Baltikumi Radissoni hotellide müük reisibüroodele ning edasimüüjatele. See kogemusepagas, mis nende aastate eest sealt sain käib minuga igapäevaselt kaasas ning olen ääretult tänulik selle eest.

Mis on olnud need sündmused või tegemised, mis on mõjutanud enim saada sul selleks, kes sa täna oled? 

Üks oli kindlasti see nagu ka ennist mainisin, et keskkooli lõpus puudusid lavakunstikooli katsed, mis suunas mu valikut rekreatsiooni kasuks. Kõik tutvused ja kogemused, mis ülikoolist sain on olnud kindlasti lävepakuks tänastele tegemistele. Loomulikult ka iga kordaläinud sündmus on andud juurde jõudu tegutsemiseks ja teadmist, et tegelen just selle õige asjaga.

Mis sulle sündmuskorralduse juures kõige enam meeldib?

Kõige enam meeldib inimetelt saadud puhas ja siiras emotsioon. Öeldakse, et igapäev jalgratast ei leiutata, aga pole paremat tunnet kui klient tuleb su juurde heade soovide ja positiivse tagasisidega, kuidas suutsime oma meeskonnaga teda ja teisi sündmusel osalenuid taaskord üllatada.

Kui sa parasjagu ei korralda mõnda sündmust või ei tee pakkumisi, siis kus ja mida tehes võib sind kohata?

Vabadel hetkedel tahan olla perega. Külla aga on mul hobisid, mis köidavad mu meeli: olen aastast 1992 tegelenud rahvatantsuga tantsuansamblis Sõleke. Seda ka siis siiani proovin teha 1-2 korda nädalas. Teise suure kirena on mootorratas. Talvel kui võimalus, siis vähemalt ühe korra prooviksin jõuda lumelauaga sõitma mõnele suuremale mäele kui Kuutsemäe. Pooldan igati aktiivset elustiili.

Mis on 2 unistuste sihtkohta, kuhu sooviksid lähiajal minna? Mis nende paikade juures kõige enam sind kutsub?

Sooviksin kindlasti ära käia kord Maldiividel. Seda sellepärast, et see on maagiline koht, mis iga aastaga kaob järjest rohkem merepinna alla. Ja väga kauges tulevikus kaovad Maldiivid sootuks. Teise kohana oleks huvi minna üles põhja, kus on päris külm. Elada veidi sellistes tingimustes, millest ei oska me tegelikult ette kujutadagi.

Kui Olümpiamängudel oleks esindatud ükskõik milline spordiala, siis mis oleks see, milles võidaksid kindlasti kuldmedali?

Huvitav küsimus – arvan, et see oleks ala kus peab võistlema selles, et kes süütab kauem olla rõõmsameelne ning positiivne 😀

Mis on need väikesed „asjad“, mis su päeva paremaks teevad?

Päev algab sellega, mil mu kallid tütred tulevad mind äratama patsutades vastu nägu ning öeldes „ISSSI, ISSSI“ . 
Paremaks muudavad päeva ka need hetked, mil tunned ja näed, et oled suutnud kellegi naeratama panna.

Kes või mis on sulle inspiratsiooniks?

Mind inspireerivad kõige rohkem inimesed. Õhtujuhina näen inimeste silmadest seda, mis töötab ja mis ei tööta. Selline tähelepanu annab suuna ja teadmise, et asjad, mis töötavad muuta veel ägedamaks ning inspireerivamaks – keerata vinti veel rohkem peale.

Mis on sinu elu slogan/moto?

Liikuda lahemale olulisele ja kaugemale ebaolulisest.
Ela hetkes ning võta elult, mis võtta annab.

 Küsi pakkumist