fbpx

Frank tutvustab – Taavi Puuorg!

15.01. 2018

Milline on sinu lugu sündmuskorraldusega ja kuidas sai Sinust õhtujuht?

See kõik sai juba alguse Saku Gümnaasiumist, kus korraldasin erinevaid sündmusi (balle, spordivõistlusi jms), lisaks sai ka olla kohaliku Saku Jalgpalliklubi pikaajaline eestvedaja. Erinevat sorti korraldamised ja organiseerimised andsid hea tunde ning otsustasin ka lisa teadmisi hankida Tallinna Ülikooli rekreatsioonialalt. Nende aastate jooksul on nähtud tohutult palju erinevaid sündmusi, nii Eestist kui väljaspoolt. Lisaks sellele olen olnud ise algusest peale ka õhtujuht, mistõttu täislahenduste sündmuste korraldamine on kordades lihtsam kui inimesel, kel puudub selles osas varasem kokkupuude. Mulle meeldib kui saab lahendada konkreetseid ülesandeid või ootamatuid olukordi korraldamistel. See teeb tugevamaks ja enesekindlamaks. On olnud mitmeid erinevaid situatsioone aastate jooksul, valdavalt tänu ilmale, kus tuleb reageerida kiirelt ning tulemuslikult. Põhjalikkus ja kohati ka “ettemuretsemine” on minu tugevateks külgedeks sündmuste korraldamisel. Tahan ise olla võimalikult põhjalik ja konkreetne ?

Millal jõudsid sellesse valdkonda ja kuidas said aru, et see on just see ÕIGE asi millega tegeleda?

Selle õige hetke tunnetamine tekkis Tallinna Ülikoolis. Kunagi sai loodud üheskoos toredate inimestega Üliõpilasesinduses Tallinna Ülikooli Kultuuriklubi. See läks kenasti käima, toimus palju sündmuseid (näiteks Pedafolk jms) ja kõik oli tore. Mingil hetkel aga tundus, et nüüd on aeg järgmine samm astuda – tuleb luua oma ettevõte. Kogemusi juba oli, julgust samuti. Ning see tundus kõik väga õige. Siiamaani tuletades meelde seda aega, olen rõõmus, et selle sammu sain tehtud. Tundsin, et erinevate osade kokkupanek üheks läbivaks teemaks sündmuse korraldamisel, on täiesti minu teema.

Mida tegid enne Franki meeskonnaga liitumist?

Mul on õnnestunud kogeda mitmeid erinevaid valdkondi (olen siiani tänulik kõigile, kes mulle võimaluse andsid). Alustasin kunagi Zara’s klienditeenidajana, liikusin edasi veebilahenduste müümiseni Hansanetis. Seejärel sattusin aga Hansabussi, mis tagantjärgi on olnud kõige õpetlikum aeg minu tööelus. Eeskätt tänu otsestele ülemustele, kellelt sain tol ajal tohutult palju kogemusi. Tegutsesin müügijuhina turismisektoris, väga toredate klientidega. Lisaks sain võimaluse müüa tervishoiuteenuseid Qvalitases (tol ajal oli veel Medicover), olin HP sülearvutite ja serverite tootejuht TD Balticus ning viimane samm enne Franki olin turundusjuht Tallinna Botaanikaaias. Ka see aeg oli põnev ja õpetlik – tuli olla väga leidlik piiratud eelarve ja muude võimaluste juures. Tänu erinevatele kogemustele erinevatest valdkondadest on kindlasti julgem ja parem lahendusi väljapakkuda just kliendi tegevusvaldkonnast lähtuvalt. Peab kindlasti mainima, et Acer Events (nüüd Frank Events) loodi 2007 ja ettevõte tegutses terve see aeg kui hobina põhitöö kõrvalt. 

Mis on olnud need sündmused või tegemised, mis on mõjutanud enim saada Sul selleks, kes Sa täna oled? 

Olen enim tänulik nendele klientidele, kes on mind usaldanud ja lubanud teha aktsioone, mis muudavad sündmuse teistuguseks. Tänu sellisele usaldusele on olnud hea võimalus saada rohkem tuttavaks ka ettevõtte endaga ning luua nende sündmusele teistlaadi väärtuslik emotsioon. Pikaajalisemad protsessid ja projektid on kindlasti need, mis annavad teistlaadi tunnetuse ja ka tulemuse. Neid võiks rohkem olla ?  Kui nüüd mõelda, mis on olnud nö suurimaks mõjutajaks siis on see osa hoopis perekonnal. Kohe kindlasti. Sündmuste korraldamine on äärmiselt kurnav pereelule ning valdavalt kestab minu tööpäev 24/7. Perekond on aidanud mõelda pikemalt ja põhjalikumalt ette, aidanud teha konkreetsemaid otsuseid. Töötades esmaspäevast pühapäeva õhtuni (vaiksemalt perioodil küll vähem) on tugev seljatagune muutnud mind selliseks sündmuste korraldajaks nagu ma täna olen – tugevalt orienteeritud tulemuslikule ajakasutusele.

Mis Sulle sündmuskorralduse juures kõige enam meeldib? 

Meeldib see, kui klient ehk tellija saab oma sündmust nautida külalisena ning veel enam, kui lisaks kliendile tulevad pärast sündmuse lõppu ka külalised tänama super emotsioonide eest. Meie agentuur on alati orienteeritud külaliste üllatamisele ja personaalsusele. Ükskõik, mis sündmusega parasjagu tegu. Kui oled tublisti vaeva näinud, et külastaja saaks kätte vajaliku emotsiooni ning ta veel pärast ka seda tänab, siis on ikka väga hea tunne. Lisaks meeldib ka see, kui tellija saab kätte soovitud turundusliku tulemuse. Mind paelub see kui on etteantud pealtnäha raske ülesanne ning seda lahti kiskudes hakkavad tekkima lahendused. Ja kui veel lahendused elluviia, näha inimeste silmades sära, siis kogu panustatud aeg tundub veelgi väärtuslikumana.

Kui sa parasjagu ei korralda mõnda sündmust või ei tee pakkumisi, siis kus ja mida tehes võib sind kohata? 

Üldjuhul pistan pea kohe liiva alla, seal hea vaikne ? Mulle meeldib perega käia palju looduses. Tütrega oleme käinud mitmeid kordi erinevatel puhkealadel ja matkaradadel, teinud lõket ja grillinud. Igal võimalusel proovime perega linnast eemale saada. Lisaks tegelen vabal hetkel jalgpalliga, käin tihti ujumas ja naudin sauna võlusid. Meeldib matkata, nautida head toitu ja tegeleda vahepeal ka tantsuga, mis olnud minu elus mitmeid aastaid. Ja kui aega üle jääb siis vabal ajal õpetan ja suunan tihti ka vanemat venda ?

On Sul mõni raamat, mida ikka ja uuesti loed ja mida soovitaksid teistele lugeda? Miks just see raamat?

Tunnistan ausalt, et raamatute lugemine on minu valdkonda silmas pidades ikka tõeline luksus. Seda aega on raske leida, praktiliset võimatu. Aga muidu on mul nö ootejärjekorras erinevad matkaraamatud ja mõned turundusega seonduvad raamatud. Viimati sai muidugi tütrega Piip ja Tuut uut raamatud lugeda 🙂 Naudin aga raamatuid, mis annavad uusi ideid ja arendaksid mõttemaailma, annaks turundusmaailmas rohkem tarkuseteri. Matkaraamatud annavad jällegi teistlaadi emotsioone – on huvitav kuulata ja lugeda teiste seiklusi, mida on sul endal ka võimalus iga hetk järgi proovida. Siinkohal aga soovitaks üht head nippi, kuidas vahepeal enda mälu tühjendada ja ideid genereerida – lahenda tuleks ristsõnu! Toimib väga hästi ?

Oled maailmas päris palju ringi reisinud. Mis on need 2 unistuste sihtkohta, kuhu sooviksid lähiajal minna? Mis nende paikade juures kõige enam Sind kutsub? 

Tahaks kindasti minna tulevikus pikemale Šotimaa ringreisile, eriti just põhjarannikule. Ja mitte bussireisile vaid matkale. Olen tuline viski austaja ja sealne kultuur koos kliimaga meeldib mulle ka väga. Mõnikord on üks vihmane päev kordades ilusam kui kümme päikselist päeva ? Teine koht, kuhu lähiajal oleks soov minna, on talvine Šveits. Lumised alpid, mägimajad ja super vaated on kahtlemata minu teema. Alati võiks minna sooja päikese alla peesitama aga nädalat ei suudaks niisama mööda saata ? Ja muidugi tahaks ette võtta tulevikus seljakoti reisi Tai-Kambodza suunal ning Kuuba ringreisi. Kõigepealt peaks aga aega leidma ?

Kui Olümpiamängudel oleks esindatud ükskõik milline spordiala, siis mis oleks see, milles võidaksid kindlasti kuldmedali?

Olümpiamängudele võiks tulla uus ala – see on kõige tegemine. Üht koma teist ja sekka ka kolmandat, peaasi, et oleks huvitav ja mitmekülgne (töö)päev!

Mis on need väikesed „asjad“, mis Su päeva paremaks teevad?

Päeva teevad kindlasti paremaks tütred Mirtel ja Emma. Hommikuti lasteaeda sõites suudab Mirtel koguaeg mõne tarkusteraga niivõrd palju üllatada, et tihti on raske naeru kinni hoida. See on ikka uskumatu, kui palju 4-aastane tirts teab maailmaasjadest ning suudab oma loogikaga erinevad müsteeriumid veelgi lihtsamalt lahti seletada kui täiskasvanud. Ja muidugi kahekuune Emma, ta vaatab lihtsalt nii asjaliku näoga mulle otsa ja hetkega saan aru, mida tegema pean. Paremaks teeb kindlasti ka hea kohvi, mõnus muusika, maitsev hommikusöök ja tagatipuks kaunis abikaasa ?

Kes või mis on Sulle inspiratsiooniks? 

Konkreetne isik inspiratsiooni mõistes puudub. Hindan väga neid “tavalisi” inimesi, kes suudavad leppida vähesega, kuid on alati positiivsed ja täis energiat. Olgugi, et elu on tihti keeruline, on igale probleemile olemas lahendus. Tarvis on pealehakkamist. Need inimesed, kes suudavad niimoodi toimetada, on minu kõige suuremaks inspiratsiooniks. Respekteerin inimesi, kes on julged, enesekindlad, ausad ja täis tahet, mida suurt korda saata. Kindlasti ka minu tütred!

Mis on Sinu elu slogan/moto? 

Ära kunagi eelda – alati täpsusta!Küsi pakkumist