Ideid kliendiürituse korraldamiseks

13.07
2020

B2B ettevõtted peaksid leidma viise, kuidas oma klientidele meelde jääda. Nüüd, peale ürituste toimumise leevndusi tasub planeerida sügis-talvisesse perioodi üks sisukas kliendipäev. Väiksem üritus, kus on võimalik sul rääkida kõikide kohalolijatega on kindlasti tulemuslikum kui osaleda mõnel suurel valdkonna messil.

Kliendiüritus on alternatiiv, mis võib olla küll kulukam kui messil osalemine, kuid selle kasumlikkus on kordades kõrgem. Kohale tulevad just need inimesed, keda sina kutsud ja soovid. Kvaliteetse kontakti saavutamine on tunduvalt kõrgem.

Kliendiüritus on hea koht, kus tuua esile oma ettevõtmise viimaseaja suurimaid saavutusi,  uusi tooteid või mõnusas vabas õhkkonnas klientide ja partneritega lihtsalt suhelda. Kui soovida suuremat kliendiüritust, siis miks mitte kutsuda üritusele ka kõiki potentsiaalseid kliente. Lisaks on meeldejääva tehnilise produktsiooniga võimalik luua unustamatuid hetki. Vaata videot Magnetic MRO uue angaari avamisest või Icefier juubelisündmusest Pirita kloostris.

 

Kumb on parem – virtuaalne või reaalne kliendiüritus?

Oleme täna rääkinud kõikide oma klientidega ning olenemata virtuaalsete lahenduste mustmiljonist võimalusest, ootavad inimesed siiski personaalset kontakti. Emotsioon ja koos loodud mälestused on need, mis kõnetavad ja inimestele meelde jäävad. Loomulikult tuleb iga ürituse korraldusel suur tähelepanu hoida inimeste arvul ja hügieenil. Siin on võimalusi taaskord mustmiljon, et jälle kliente ägedate lahendustega rabada.

Kuidas korraldada selline kliendiüritus või kliendipäev, millest oleks suur huvi ja soov osa võtta? Mis on see erilisus, mis osalejatel silmad särama lööb?

Eks paljugi oleneb varasemast kleindisuhtluse sügavusest ja koostööst. Kui oled kliendiürituste korraldamisega alles alustamas, siis esialgu võib olla inimesi raskem kohale saada, kuid kõik oleneb all kirjeldatud punktidest.

 1. Asukoht – iga uudne koht paneb rahva liikuma. Olgu selleks mõni vana või uus hoone, mets, laev, konteiner jne. Võimalusi on täpselt nii palju kui sina oled valmis väljaspool kasti mõtlema.
 2. Sisu – kliendiüritus ei saa olla puhtalt fun. Alati peab olema sisu. Kaasa üritusele veel olulisi koostööpartnereid, külalisi teistest riikidest. Korralda mõned väiksemad workshop stiilis gruppide kohtumised. Need töötavad alati ning väiksemates gruppides on inimesed altimad esinejalt küsima teema kohta lisaks. Tihti tekivad sisulised arutelud, mis võivad viia uute kokkupuudete, ideede ning tulemusteni.
  • õppeüritus – ürituse fookuseks on anda edasi „kuidas teha“ ja “miks teha” teadmisi. Sarnasel üritusel hea kasutada enda tooteid-teenuseid, spetsialiste, koostööpartnereid ja jagada kliendikogemusi.
  • töötubadega kliendiüritus – see on samm edasi eelmises punktis kirjeldatule. Nüüd saavad osalejad ise käed külge panna. Läbi isetegemise jääb üritus inimesele veelgi enam meelde.
  • heategevusüritus – selliste ürituste korraldamine peab olema eesmärgipäraselt ja professionaalselt lahendatud. Inimestele meeldib head teha.  Heategevusüritust saab läbi viia igal aastaajal. Oluline on detailselt läbi mõelda ürituse eesmärk ja valida heategevussuund nii, et see oleks hingelähedane ja läheks kokku Sinu, klientide ja töötajate väärtushinnangutega.
  • VIP üritus – osalemine VIP üritusel kõnetab kõiki. Oluline on siis, et ka sisu ja asukoht oleks tõeliselt VIP-id. Alati ei pea lendama võtmeklientidega teisele poole maakera. Eestis on võimalusi täpselt nii palju kui sina ja su ürituste korralduse partner suudate mõelda.
 3. Kutse – raba inimesi juba esimesest sammust. Eelkirjeldatud punktid on väga olulised, kuid klient reageerib kutsele, mis teistest eristub. Olgu selleks kulleriga paberkutse, videokutse, virtuaalne lahendus või hoopis midagi muud. Kutse nimel tasub pingutada!

  Levira-jõulupidu-FrankEvents (1)

   

  Kliendiüritus võib olla ka seotud turundusüritustega, või osaks ettevõtte siseüritustel

  Tekkis mõtteid kliendiürituse korraldamiseks? Täida SIIN ära kontaktivorm ja võtame Sinuga hiljemalt 12h pärast ühendust, et leppida kokku tasuta konsultatsioon.